Kurator a asystent rodziny

Kurator a asystent rodziny

Postprzez Izabela » Cz paź 04, 2012 12:07 pm

Czego oczekujesz od swojego kolegi kuratora asystencie i Ty kuratorze czego oczekujesz od swojego kolegi AR?
Izabela

Re: Kurator a asystent rodziny

Postprzez Justyna » Śr paź 10, 2012 6:45 pm

Oczekuje przepływu informacji od kuratora, który "trzyma rękę na pulsie" czasami wydaje mi się, że ja wiem więcej. najważniejsze to mieć chęć do działania, a z tym bywa różnie...
Justyna

Postprzez matylda » Pt paź 12, 2012 6:59 am

A ja oczekuję informacji, że coś było dobrze...
a nie ciągle, że wszystko znów źle... bo tylko wtedy do mnie dzwonią...
matylda

Postprzez Asiak » N paź 28, 2012 7:14 pm

No tak, widzę , że mamy podobne oczekiwania w stosunku do kuratorów. Ja w ogóle czuję się wykorzystywana przez kuratorów pod koniec miesiąca, gdy chcą napisać ładne sprawozdania do sądu - wtedy "współpraca" kwitnie :))
Mimo wszystko, w niektórych rodzinach, cieszę się, że są kuratorzy. Ich dyrektywny system działania pozwala na skuteczniejsze motywowanie rodzin do podjęcia działań ;)
Tak trochę cwaniaczę, bo zawsze wychodzę na tą lepszą niż kurator heheheh... I w taki sposób odbijam sobie dość trudny koniec miesiąca ;D
Asiak

Postprzez mgops11 » Wt lis 27, 2012 8:39 pm

Mam pytanie, jak powinna formalnie wyglądać współpraca z kuratorem? Kiedy sie z nim kontaktować? Co wolno mu powiedzieć?
mgops11

Postprzez swzj12 » Wt sty 22, 2013 9:38 pm

jeśli chodzi o moją współpracę z kuratorem to z mojej perspektywy jest dobrze, czasami decyzje kuratora mogą zmotywować rodzinę do działań, które muszą podjąć aby uniknąć złych konsekwencji; a ja jako asystent rodziny mogę wspierać rodzinę w działaniach;
swzj12

Postprzez Gabriela » Wt cze 25, 2013 7:56 am

Justyna - piszesz "Oczekuje przepływu informacji od kuratora, który "trzyma rękę na pulsie" czasami wydaje mi się, że ja wiem więcej."
Jasne, że wiesz więcej, Ty musisz być w rodzinie przynajmniej raz w tygodniu, współpracujesz z rodziną. Kurator ma NADZOROWAĆ, a nie żyć obok rodziny. 8-)
Gabriela

Powrót do Organizacja pracy asystenta rodziny