Plan pracy z rodziną

Re: Plan pracy z rodziną

Postprzez Izabela » Wt paź 16, 2012 8:22 am

napisać notatkę z oceną sytuacji i podsumowaniem, że nie ma podstaw do pracy z AR i zakończyć sprawę, a Twój czas poświęcić innej rodzinie... rozumiem, że ma zabezpeczneie finansowe w postaci świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych, pomocy od np. rodziców itd.
Izabela

Postprzez Lillka » Cz paź 18, 2012 10:39 am

Witam, na wstępie miło mi jest tutaj gościć i gratuluję twórcom takiego miejsca pomysłu i wykonania,a nam,asystentom, że możemy korzystać z takich dobrodziejstw :)
A przechodząc do sedna,to proszę o przesłanie na maila ( 20lilli20@wp.pl ) przykładowo wypełnioną aktualizację planu pracy z rodziną. Dziękuję :)
Pozdrawiam
Lillka

Postprzez ania » Cz paź 18, 2012 12:04 pm

Ja pracuje jako asystent od stycznia tego roku. Długo walczyłam by "stworzyć " potrzebną dokumentację. Tworzyłam, sprawdzałam w praktyce, przekształcałam... Od kilku miesięcy wygląda to tak: podpisuje z rodziną zgodę na współpracę, wypełniam kartę informacyjną dot. rodziny by zapoznać się z jej sytuacją oraz problemami, gdy mam dostatecznie dużo informacji sporządzam z rodzina plan pracy (dane członków rodziny, cel główny, cele szczegółowe oraz spodziewane efekty). Rozpisuje sobie tygodniowy harmonogram pracy, który zatwierdza kierownik. Pracując z rodziną korzystam z formularza "zakres działań realizowanych z rodziną", który zawiera datę, czas poświęcony rodzinie, opis działań, ocenę działań, ustalenia, terminy wykonania. Notatki służbowe sporządzam, gdy uznam, że dana sytuacja tego wymaga. No i potem nieszczęsne sprawozdania.
ania

Postprzez olala » Śr paź 24, 2012 11:59 am

czy pisząc plan pracy z rodziną gdzie matka chce odzyskać dzieci z placówki piszę to w celu głównym? jak to ująć ona chce odzyskać 2 dzieci a w placówkach ma ich 6.
olala

Postprzez Agnieszka » Cz paź 25, 2012 6:46 pm

Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś przesłał mi wzór planu racy z rodziną (taki przykładowy)
Agnieszka

Postprzez asystentBEATA » Cz paź 25, 2012 7:05 pm

Agnieszko, na stronie asystentury w zakładce materiały jest wzór planu pracy oraz jest materiał odnośnie pierwszego spotkania z rodziną. może bedzie Ci pomocny.
Beata
asystentBEATA

Postprzez malenstwo » N gru 02, 2012 4:43 pm

Jak napisac plan pracy w rodzinie gdzie jest problem alkoholowy , a oczywiscie rodzina twierdzi ,ze go nie ma ??????
Koniec ,koncem bedzie leczenie ,bo nie bylo mozliwosci sprowadzenia ,ani jednego czlonka rodziny na zespol.
Jak napisac plan pracy gdy nie ma mozliwosci ,aby rodzice usiedli razem i nie rozmawiali /tak ,nazwijmy to rozmawiali :x / tylko i wylacznie na temat kto jest temu winien ,ze jest jak jest????????
Mam nadzieje ,ze kurator /ktory stwierdzil ,ze rodzina nie reformowalna totalnie/,pracownik socjalny no i ja na wspolnym spotkaniu ,ale bez rodziny cos wymyslimy :evil:
Plan pracy z ojcem ktory chce / :?:/ odzyskac dzieci ............ . Nie wiem czy ogladacie Kiepskich, ale powiedzenie Kiepskiego ,ze ".........dla ludzi z moim wyksztalceniem ,w tym Panstwie nie ma pracy ......" jest bardzo na miejscu .

"Idealny" koszmarek :evil: :evil: :evil:
malenstwo

Postprzez Monikos » Pn gru 03, 2012 11:48 am

Mam pytanie: współpracowałam z rodziną, z której dzieci zostały umieszczone w domu dziecka, teraz będę tworzyła plan pracy z rodziną (z matką). Jak ma wyglądać współpraca z Domem Dziecka? Czy już podczas tworzenia plan pracy z matką mam się z nimi kontaktować (czy czekać na kontakt)? Co z planem pomocy dziecku umieszczonemu w domu dziecka?
Monikos

Postprzez róża » Wt gru 04, 2012 10:02 pm

Ja w takiej sytuacji spotkałam się z wychowawcą dzieci, poprosiłam o plany pomocy i pisząc plan pracy wzięłam pod uwagę plan pomocy dziecku, żeby nie było rozbieżności, głównie jeśli chodzi o losy dzieci.
róża

Postprzez aneta.asystent » Śr gru 05, 2012 9:32 am

Witam. Mam pytanie odnośnie planu pracy z rodziną. W sierpniu napisałam z rodziną plan pracy część I (cele długoterminowe) kolejne plany to aktualizacje planu głównego. Mam jednak wątpliwość do kiedy te aktualizacje i czy jest wymagane napisanie kolejnego planu głównego z celami długoterminowymi?
aneta.asystent

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dokumentacja pracy asystenta rodziny