Plan pracy z rodziną

Plan pracy z rodziną

Postprzez Izabela » Cz paź 04, 2012 10:41 am

Plan pracy z rodziną to nie plan pomocy rodzinie - szczegóły w materiałach - drukach do pobrania.
Izabela

Re: Plan pracy z rodziną

Postprzez asystentJoanna » Cz paź 04, 2012 12:23 pm

Plan pracy z rodziną to chyba jak dla mnie najtrudniejsze zadanie jeśli chodzi o dokumentowanie naszej pracy!!:) Najpierw sama zapoznałam się co musi zawierać taki plan i w jaki sposób się go tworzy, napisałam do każdej rodziny taki mini plan orientacyjny, później wraz z rodziną tworzyłam już gotowy, oczywiście wprowadzałam do niego poprawki bo po kolejnych spotkaniach coś tam z rodziną lub z pracownikiem socjalnym wprowadzaliśmy, także taki gotowy plan z rodziną, podpisany przez rodzinę i asystenta stworzyliśmy chyba po jakimś 1 miesiącu współpracy!
asystentJoanna

Postprzez asystentBEATA » Cz paź 04, 2012 4:54 pm

Witam. Aby napisać plan pracy z rodziną, rodzina musi mieć wytyczony cel, jaki chce osiągnąć. Bez tego nie ruszy się z napisaniem planu. Ja robiłam podejście do napisania planu. Odstąpiłam i pracuję z rodziną nad ich bieżacymi trudnościami. Jeśli naciskałabym rodzinę, wówczas nie byłby, to plan rodziny, a mój plan, a nie na tym mi zależy. Nie mniej jednak, będę motywować rodzinę do podjęcia wspólnie tego działania.
Beata
asystentBEATA

Postprzez asystentkaI » Pn paź 08, 2012 9:26 pm

Witam. Musze przyznać, żę dla mnie pisanie planów pracy to ciężkie zadanie. Często jest tak, że rodzina z wieloma problemami, uważa że tych problemów nie ma i nie widzi potzreby zmieniania czegokolwiek. Więc jak tu wyłonić jakiś cel? A drugim problemem dla mnie jest dla mnie rodzina, do której został przyznany asystent tylko z powodu bezrobocia matki, która opiekuje się swoimi małymi dziećmi w domu. Innych problemów w tej rodzinie wg mnie nie ma. Dzieci zadbane, uśmiechnięte, czyste, mieszkanie zadane, obiad ugotowany, sprawy urzędowe na bieżąco załatwiane, nie ma zaległości w opłatach, więc co ja mam tutaj robić? A przecież jakiś plan pracy musimy stworzyć, skoro już ten asystent jest przyznany. może ktoś mi podpowie, byłabym bardzo wdzięczna
asystentkaI

Postprzez olala » So paź 13, 2012 7:24 pm

ja mam problem ze stworzeniem planów pracy dla ojca, który stara się odzyskać dzieci z rodziny zastępczej i matki, która stara się odzyskać 2 dzieci z placówki. nie mam pomysłów na cele zwłaszcza, że wiem że ta pani p nie ma żadnych szans na odzyskanie dzieci.
olala

Postprzez Alka » N paź 14, 2012 9:10 pm

hej, mam pytanie, czy mozecie mi napisac jak tworzycie cele krotkoterminowe i dlugoterminowe, bo mi sie wydaje ze jakos nie poradze z tym sobie. mozecie podac przyklad jak wy to konsruujecie, bede wdzieczna. ala.stabach@poczta.fm
Alka

Postprzez Izabela » N paź 14, 2012 10:20 pm

Ala, jest wątek o celach, zobacz,
poza tym sprawwdzam jeden plan gratis:) można wysłac na adres ikrasiejko@interia.pl

Olala, w przypadku pracy z rodzinami biologicznymi celami jest to, czego oczekuje od rodziny sąd, kurator, i co sama rodzina chce, w ostatnim Pracowniku socjalnym w terenie jest to dokładnie opisane i w 2 wydaniu Metodyki działania asystenta rodziny (jak masz to odnajdź).
Izabela

Postprzez Izabela » N paź 14, 2012 10:21 pm

Asystentko I, w Materiałach masz taką ściągawkę pytań na 1 spotkanie, może one Ci pomogą
Izabela

Postprzez Izabela » N paź 14, 2012 10:23 pm

A wprzypadku klientki z problemem bezrobocia tylko nad tym pracujesz, nie wymyślasz jej nowych problemów ;)
jak znajdzie pracę to się pożegnacie
Izabela

Postprzez asystentkaI » Pn paź 15, 2012 8:43 pm

No tak, tyle że ona nie ma możliwości w tym momencie pójścia do pracy bo ma dwoje małych dzieci (rok i 2 latka) w domu i nie miałaby z kim ich zostawiać. Więc cel nierealny. Co w związku z tym zrobić?
asystentkaI

Następna strona

Powrót do Dokumentacja pracy asystenta rodziny